Wakacje, wczasy, noclegi, apartamenty i wille na Majorce

Majorka


El Arenal

Data: 03 October 2011 autor: admin
El Arenal

El Arenal

El Arenal, noszący miano ?megakurortu? to miejsce na Majorce uwielbiane przez turystów. Miejscowość leży nieopodal Playa de Palma. Pierwotnie El Arenal była jedynie małą wioską rybacką. Dopiero ostatnie 50 lat rozwoju przekształciło El Arenal w malowniczy ośrodek turystyczny, oferujący turystom wiele atrakcji.

Do najważniejszych z nich należą piaszczyste plaże i ciepłe morze, którego temperatura w niektórych miejscach nie spada poniżej 27 stopni Celsjusza. Plaże cechują się świetnym zagospodarowaniem i malowniczym położeniem – nad brzegiem morza, pośród zieleni. El Arenal to miejsce rozrywki oraz centrum windsurfingu.

Mnogość klubów nocnych, dyskotek, pubów i barów sprawiła, że do El Arenal lubią przyjeżdżać młodzi ludzie. Jednakże osoby poszukujące miejsca na spokojny, rodzinny wypoczynek bez problemu znajdą kilka cichych zatoczek, w których bez obaw można plażować z najmłodszymi.

Znajduje się tu również jeden z największych w Europie park wodny ?Aquacity? gwarantujący wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Liczne atrakcje takie jak na przykład baseny ze zjeżdżalniami, hawajski basen z falami, sztuczna rzeka oraz show z udziałem papug. Na miejscu mieści się także Minizoo, muzeum starych maszyn do pisania, oraz liczne kawiarnie i restauracje. Niezapomnianą atrakcją dla dzieci będzie niewątpliwie ?Dinopark? położony w samym centrum miasta oferujący ogród dinozaurów z minigolfem.

Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszy się zabytkowy port jachtowy, do którego prowadzi promenada, wzdłuż której posadzono palmy. Ciekawostką jest także położone w odległości ok.25km od El Arenal stanowisko archeologiczne będące osadą prehistorycznej kultury talajockiej. Znajdują się tam pozostałości 5 talajotów i 28 domostw.
El Arenal oferuje bardzo zróżnicowaną bazę noclegową- są tu dostępne zarówno miejsca noclegowe w hostelach i hotelach o różnorodnym standardzie, jak i luksusowe kwatery w postaci willi czy domów na wynajem.


  • Kategorie↑ Do góry